Piknik żeglarsko-marynistyczny

Delegacja naszej szkoły w osobach: Filip Peta, Julian Gryciuk i Wiktoria Kowalczyk uczestniczyła w Pikniku Żeglarskim w Ustce. Spotkanie zorganizowano we wrześniu w ramach „Sieci współpracy i samokształcenia w edukacji morskiej” koordynowanej przez ODN w Słupsku i Szkołę Podstawową w Kobylnicy. Atrakcją pikniku była możliwość pożeglowania optymistem, katamaranem, kajakiem morskim i jachtem. Po odprawie instruktorów odbyła się nauka podstawowych węzłów przydatnych w żeglarstwie i ratownictwie, np. płaski, szotowy, ratowniczy, ósemkowy.

W tym dniu odbywały się również pokazy ratownictwa morskiego z udziałem jednostki SAR. Załoga jachtu pokazała różne konfiguracje ustawień żagli po to, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Wbrew pozorom nie było to wcale takie proste, jednak wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem – powiedziała Marzena Kietlińska-Antoniewicz. Uczestnikom pikniku dostarczyło też wiele satysfakcji manewrowanie sterem.

Uczniowie pełni wrażeń po morskich przygodach i z certyfikatami w ręku wrócili do Łeby.

Koło Młodych Dziennikarzy: tekst Wiktoria Bieniek

M. Kietlińska-Antoniewicz, E. Bas, W. Baniak