Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH

W dniach 6 – 7 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w pomorskich spotkaniach pisarzy z młodymi czytelnikami „Z Książka na Walizkach”. W czwartek uczniowie spotkali się z Kazimierzem Szymeczko, w piątek z Katarzyną Wasilkowską, twórcami książek historyczno – przygodowych, przygodowo – obyczajowych dla dzieci i młodzieży.

“Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Została wymyślona w 2004 r. przez Wojciecha Karwackiego – dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich -Wydawnictwo. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków naszego kraju. Uczniowie mogą posłuchać autorów książek, zadać pytania na interesujące ich tematy, zdobyć unikalną pamiątkę jaką jest autograf twórcy.