Turniej szachowy

Dnia 26 września w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Łebie odbył się Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców o Mistrza Szachowego Szkoły na rok szkolny 2016/2017. W turnieju uczestniczyło 20 uczniów (dziewcząt i chłopców).

Turniej rozgrywany był na dwóch poziomach wiekowych.

• Pierwszy poziom – klasy V i VI
  • Drugi poziom – klasy III i IV

Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem PZSzach, systemem „każdy z każdym”.  Po ostrych zmaganiach w grupie wiekowej starszej Mistrzem Szachowym na rok szkolny 2016/2017 został ponownie uczeń klasy VI B Gracjan Zenker. W grupie wiekowe młodszej  Mistrzem Szachowym został Julian Gryciuk uczeń klasy IV A. Z najlepszych zawodników turnieju została wybrana drużyna na Finały Powiatowe Szkół Podstawowych w Szachach

Dnia 04 października  w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Łebie odbył się Finał Powiatowy w Szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych.

W turnieju uczestniczyły 4 szkoły podstawowe z powiatu lęborskiego, które wcześniej zwyciężyły inne szkoły w eliminacjach gminnych.

W finale powiatowym spotkały się następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 5 z Lęborka,
  • Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi Lęborskiej,
  • Szkoła Podstawowa z Maszewka,
  • Szkoła Podstawowa z Łeby – gospodarz turnieju szachowego
  • Turniej rozgrywany był zgodnie z regulaminem PZSzach.

Po ostrych zmaganiach zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 z Lęborka, zdobywając puchar ufundowany, przez Starostę Lęborskiego oraz miano Mistrza Szachowego powiatu lęborskiego na rok szkolny 2016/2017.

Nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce.

Drużyna wystąpiła w składzie:

• Gracjan Zenker – klasa 6B,
  • Julian Gryciuk -klasa 4A,
  • Jakub Kubis – klasa 3C,
  • Klaudia Jabłońska – klasa 3C,

Opiekun drużyny – Wiesław Wasylewicz – nauczyciel wychowania fizycznego.