Wycieczka edukacyjna klas piątych

Dnia 19 kwietnia uczniowie klas Va i Vb udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Słupska. Uczniowie klasy Va dzień rozpoczęli od wizyty w Castoramie, gdzie wzięli udział w warsztatach techniczno–przyrodniczych. Samodzielnie wykonali karmnik dla ptaków, a następnie posadzili kwiaty w nowych kolorowych osłonkach. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem instruktorów i z zachowaniem zasad BHP, więc i stroje musiały być odpowiednie. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominki przygotowane przez organizatorów. Własnoręcznie zbudowane karmniki i posadzone kwiatki każdy zabrał ze sobą do domu.

W tym samym czasie uczniowie klasy Vb uczestniczyli w lekcji muzealnej prowadzonej przez pracowników Działu Historyczno-Artystycznego Muzeum Pomorza Środkowego pt. „Kultura duchowa i materialna dawnej ludności Pomorza Środkowego”.

Następnie, już razem, uczniowie obejrzeli seans „Kung FU Panda 3”, a następnie bawili się na kręgielni. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wrócili do Łeby.