Pasowanie klas pierwszych

14 października  odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe wywoływały radość wszystkich zebranych, a sala gimnastyczna tego dnia wypełniona była po brzegi rodzicami naszych najmłodszych pociech. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze, piosenki, złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły. Ceremonia zakończyła się wręczeniem upominków przez uczniów klas drugich, Burmistrza Miasta oraz przewodniczącą Rady Rodziców.

Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi „ciekawa księga świata”. Przewracając kolejne jej karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.