Muzyka łagodzi obyczaje

29 maja  w sali koncertowej Państwowej Szkoły  Muzycznej I stopnia w Lęborku, odbył się koncert jubileuszowy 60- lecia Powiatowego Ogniska Artystycznego.  Wszystko udało się dzięki dobrej organizacji pracy i zaangażowaniu pedagogów oraz uczniów, uczęszczających na zajęcia plastyczne, muzyczne i baletowe.
Dział muzyczny naszej szkoły reprezentowały uczennice – Maria Pawlak, Julia Mroczkowska i Martyna Waras z gimnazjum w Łebie. Pianistki prowadzone przez p. Bożenę Świętek zagrały utwory na 4 – ręce w układzie : uczeń – nauczyciel oraz solo. Warto wspomnieć, że podopieczni POA biorą udział w imprezach różnego rodzaju w skali powiatu, województwa  i kraju, a także w konkursach np. „Mam talent” czy „Muzyka bez granic”.
26 maja w kościele  Wniebowzięcia NMP w Łebie odbyła się msza św. z okazji Dnia Matki z udziałem chóru szkolnego FA – LA – RE oraz zespołu „Jantar”. Były życzenia, kwiaty i dedykacje muzyczne. Całości sprzyjała niesamowita atmosfera wzajemnej życzliwości.