„Znaj Znak”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Biblioteka Miejska zaprosiła klasę 5 b do wspólnej zabawy, aby w ten sposób przybliżyć uczniom najnowszą historię Polski. Uczniowie grali w grę edukacyjną „Znaj Znak” podarowaną bibliotece przez Instytut Pamięci Narodowej. Gra uczy dzieci i młodzież rozpoznawać symboliczne dla polskiej historii znaki, daty, postacie, miejsca oraz przedmioty. Gra „Znaj Znak” składa się ze 132 kart. Na każdej karcie znajduje się 12 różnych symboli. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć na dwóch kartach jednakowy symbol  oraz podać jego nazwę. Gra okazała się trudna, ale po kilku rozdaniach niektórzy uczniowie bezbłędnie podawali nazwy symboli oraz rozpoznawali postacie historyczne.