Wycieczka klas ósmych

Polskie Kino Młodego Widza

organizowane przy okazji

Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

23 września uczniowie z klas 8 wyjechali do Gdyni, by uczestniczyć        w bardzo ważnym wydarzeniu kulturalnym w Polsce. W tym roku już po raz dwudziesty przy okazji festiwalu filmowego w Gdyni zostało zorganizowane Polskie Kino Młodego Widza.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach rekonstrukcji cyfrowej Telewizji Polskiej, podczas których dowiedzieli  się, jak wygląda przygotowanie taśmy filmowej do digitalizacji, proces rekonstrukcji cyfrowej czy korekcja barwna. Następnie w Teatrze Muzycznym obejrzeli film „Za duży na bajki 2” i wzięli udział w spotkaniu z reżyserem, producentem oraz młodym aktorem odgrywającym główną rolę Waldka – Maciejem Karasiem. Publiczność mogła zadawać gościom pytania. Odzew widowni był bardzo duży. Był to bardzo udany i pełen emocji dzień. Tym bardziej, że nasza szkoła znalazła się wśród sześciu wylosowanych placówek, które otrzymały plakat z filmu z autografami twórców.

Bardzo dziękujemy władzom naszego miasta , dzięki którym ten wyjazd się odbył. Inicjatorem i organizatorem wycieczki była Burmistrz Miasta Łeba – Pani Agnieszka Derba oraz Sekretarz i zastępca burmistrza – Pani Magdalena Bojarczuk.