Nasza szkoła placówką partnerską programu FitSchool

Opis programu

CEL GŁÓWNY

Umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Poprawa sprawności krążeniowo – oddechowej poprzez zwiększenie poziomu wysiłków o umiarkowanej i średniej intensywności (wysiłek tlenowy) – redukcja ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.

Zwiększenie siły gorsetu mięśniowego służące kształtowaniu prawidłowej postawy ciała – redukcja ryzyka rozwoju chorób narządu ruchu.

Usprawnienie zmysłu kinestetycznego (propriocepcja) służąca poprawie koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Poprawa zdolności motorycznych poprzez zwiększenie poziomu ćwiczeń ogólnousprawniających – kształtowanie możliwości ruchowych oraz redukcja ryzyka urazów.

Zwiększenie wiedzy dzieci na temat związku aktywności fizycznej ze zdrowiem – kształtowanie postawy osobistej odpowiedzialności za zdrowie.

W ramach projektu realizowane są cztery kluczowe zadania:

Promocja dostosowania infrastruktury szkolnej do technologicznych możliwości realizacji nowych form zajęć aktywności fizycznej w środowisku nauczania.

Promocja dokonania systemowych zmian organizacji zajęć ruchowych dla dzieci w kierunku uwzględnienia kluczowych potrzeb zdrowotnych.

Promocja reorientacji roli nauczyciela prowadzącego zajęcia aktywności fizycznej w placówce oświatowej.