Witajcie w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto przypada w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, jednego z najważniejszych baśniopisarzy w historii. Ten wyjątkowy dzień ma na celu nie tylko promocję jego książek, ale w ogóle rozpowszechnienie czytania wśród najmłodszych. Święto ustanowiono w 1967 roku, a inicjatorem akcji była IBBY – Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi.
Z braku dostępu i możliwości wypożyczenia, niestety, tradycyjnych książek zachęcamy do zaglądania na strony z literaturą, które wcześniej polecaliśmy: lektury.gov.pl, wolnelektury.pl, bajka.pl.
Polecamy również strony: bajkidoczytania.pl, bajki-zasypianki.pl, wierszedladzieci.pl, na których znajdziecie bajki, opowiadania, quizy, zgadywanki i inne.
chmuraczytania.pl, (literatura dla starszej młodzieży i dorosłych), Polona.pl (największa w Polsce biblioteka cyfrowa, zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe).
Masz tę moc – ebook o koronawirusie. Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?
Przedstawiamy również oferty firm, ich propozycje na czas obecny:
Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni – Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
- Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
- Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
- Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
- Aktywuj usługę Empik Premium.
- Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się. Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
Publio – darmowe ebooki, to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to, głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
Nexto – Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.
AUDIOBOOKI
Polska-Poezja.pl – Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
Audio-Bajki.pl – Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
Bajkowisko.pl – Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
Polskie Radio Dzieciom – Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
Wszystkich chętnych zapraszam do rozwiązania krzyżówki czytelniczej. Rozwiązane haseł krzyżówki proszę przysyłać na e- dziennik lub na gmaila do bibliotekarza.
“Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!” (J.K. Rowling, Harry Potter i kamień filozoficzny)
Z czytelniczym pozdrowieniem Molik Książkowy