Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Co roku, 23 kwietnia, na całym świecie odbywają się uroczystości mające na celu uznanie pozycji książek jako łącznika między przeszłością a przyszłością, pomostu między pokoleniami i kulturami.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich proklamowany został w 1995 roku, na 28. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Historycznie, idea święta książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930. Data obchodów – 23 kwietnia – związana jest z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.

Tegoroczne obchody święta uczciliśmy bawiąc się w odgadywanie postaci literackich “Twoja postać wygląda znajomo”, za które przebrali się  uczniowie oraz nauczyciele. Najbardziej pomysłowe przebrania zostały docenione i wyróżnione. Na szkolnym monitorze wyświetlano prezentację “Wyobraź sobie – Literatura inaczej”

Nagrodzone przebrania: Alisa Shyshyhina IIa, Maria Bajek IVb, Krzysztof Tomicki VIb, Kacper Widera Vb, Wiktoria Piotrowska IIa, Lena Dźwiniel Va, Julia Gajewska VIIIa

Najbardziej pomysłowa klasa – IVB