Zajęcia z robotyki i nowych technologii

W okresie ferii zimowych w naszej szkole prowadzone było wiele zajęć.

Jedne z tych zajęć dotyczyły zajęć z robotyki i technologii przyszłości. Zajęcia te był\y realizowane z użycie sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia podzielone były na trzy grupy:

1. Zajęcia z fotografii i filmu
  2. Zajęcia z druku 3D
  3. Zajęcia z programowania robotów.

Zajęcia z filmu i fotografii były poświęcone  podstawowymi wiadomościami i umiejętnościami w zakresie fotografii i filmu w tym: kompozycja, kadrowanie, światło, obsługa kamery i aparatu fotograficznego. Uczniowie w ramach tych warsztatów oprócz zajęć szkoleniowych wykonywali własne zdjęcia a następnie je wspólnie omawiali wskazując możliwe elementy które należy poprawić.

Oto próbka możliwości fotograficznych naszych uczniów:

Zajęcia z druku 3D były poświęcone przygotowaniu modeli 3D oraz przeniesienie stworzonych modeli na drukarkę 3D i ich wydrukowanie. Każdy z uczniów uczestniczących w zajęciach wydrukował własny model.

W zajęciach z programowania robotów uczniowie z wykorzystanie tabletów pisali proste procedury sterujące robotami. Zadania stawiane robotom to nie tylko poruszanie nimi ale też wyścigi robotów, taniec robotów, wykorzystywanie różnych sensorów robota: dotyk, dźwięk, sensor linii, sensor rozpoznawania przeszkód.  Zabawa z robotami przyniosła uczestnikom dużo zadowolenia, wspólnej interakcji i uśmiechu na twarzy.

Wszystkie prezentowane zdjęcia są wykonane przez uczestników warsztatów z robotyki i technologii przyszłości.