Dzień Patrona Szkoły

W środę, 21 grudnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Klasy IV – VIII uczestniczyły w turnieju “O pióro Adama Mickiewicza”. Wszystkie klasy przypomniały sobie fakty i ciekawostki z życia barda narodowego, twórczość wieszcza zaprezentowaną w prezentacji. Bawiły się dopasowując ilustrację do tytułu na wordwallu.

Rywalizowały w turnieju “O pióro Adama Mickiewicza” odgadując tytuł utworu na podstawie cytatu, układały rozsypanki z fragmentami utworów Mickiewicza, rozpoznawały tytuł po ilustracji, wykazały się wiedzą z życia i dzieł wieszcza.

Wszystkie klasy wykazały się wiedzą z życia poety, znajomością twórczości naszego patrona. Na szkolnym korytarzu można było zobaczyć wystawę o Mickiewiczu, utwory mistrza. Przez cały grudzień na szkolnym monitorze wyświetlana była prezentacja. Część uczniów przebrała się w stroje z epoki.

Dyplomy i nagrody w turnieju rozdano przed apelem bożonarodzeniowym.