Pasowanie na czytelnika

17 listopada uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. W czasie spotkania poznali zasady wypożyczeń, księgozbiór biblioteki. Wykazali się wiedzą czytelniczą odgadując bajkowe zagadki, rebusy, zagadki słowno – obrazkowe z bajek i wierszy. Wiedzą, jak należy obchodzić się z książkami, czego nie wolno robić. Pierwszaki obiecały szanować książki, traktować ich jak najlepszych przyjaciół. Na zakończenie otrzymały dyplomy pasowania, zakładki zrobione przez uczniów z Koła Przyjaciół Książki. W prezencie otrzymały “Pierwsze abecadło” – wyprawkę czytelnika dla pierwszaka przygotowaną przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej “Mała Książka – wielki człowiek”. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.