Obchody 10-lecia Szkolnej Kasy Oszczędności

W bieżącym roku szkolnym obchodzimy 10 – lecie reaktywowania SKO w nowoczesnej odsłonie. W obecnej postaci SKO działa w szkole, nieprzerwanie, od 2012 roku. W tym czasie działo się bardzo wiele: imprezy, konkursy, zabawy. Potwierdzeniem działań są nagrody, które zdobywa szkoła od momentu przystąpienia do działań konkursowych. 10 – lecie SKO odbyło się w Dniu Techniki jako, że współczesna bankowość jest nierozerwalnie związana z postępem technicznym. Gośćmi byli przedstawiciele banku współpracującego ze szkołą w ramach SKO – z I oddziału PKO w Łebie oraz dyrektor regionalny z Lęborka.

W tym dniu przedstawicielki banku pokazały uczniom sprzęt, którym posługują się na co dzień, opowiedziały o zabezpieczeniach polskiej waluty, technologii, która służy nam w operacjach bankowych. Szczególną uwagę zwróciły na wszelkie zasady, procedury bezpieczeństwa naszych operacji pieniężnych i bezgotówkowych. Uczniowie brali udział w zabawach ekonomicznych: memory, koło fortuny, zabawy sportowo – ekonomiczne. Imprezę zakończył apel z rozdaniem nagród w konkursach plastycznych i literackich SKO, które wręczyli goście z banku.

Laureaci konkursu na wiersz o warzywach i owocach SKO:

I miejsce – Aleksander Markowski VIIIc i Nadia Kulesza VIa

II miejsce – Emilia Urbańczyk Vb