Dzień techniki

Dzień 27 października w naszej szkole był – Dniem Techniki. Tego dnia wykorzystując zakupiony sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie poznawali ciekawe prace techniczne. Od zajęć z laboratorium chemicznym poprzez ekonomię, fotografię i robotykę do zajęć związanych w podstawowymi pracami technicznymi w domu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wielu zaproszonych gości każdy uczeń mógł się sprawdzić w szerokiej gamie działań technicznych. Będzie przygotowane pięć stanowisk:

1.Moc eksperymentu – Chemia ma tę moc – tu uczniowie obserwowali doświadczenia chemiczne pokazujące znane uczniom zjawiska. Zajęcia prowadziła zaproszona wieloletnia nasza nauczycielka Izabela Rejmak i nauczyciel chemii Leszek Fic.

2. Technika w służbie bankowości – na tym stanowisku uczniowie poznawali elementy działalności banku, będą realizowali zadania związane z ekonomią.

3. Fotografia i film – tutaj uczniowie spotkali się z podstawami fotografii: kompozycja, kadrowanie, światło. Zajęcia prowadzone były przez jednego z naszych rodziców Patrycję Biernacką.

4. Roboty i druk 3D – tu uczniowie rywalizowali w programowaniu robotów a także obserwowali wydruk na drukarce 3D.

5. Zajęcia praktyczno – techniczne – na tym punkcie uczniowie wykonywali kilka zadań związanych z pracami domowymi m.in. wbijanie gwoździa, posługiwanie się wkrętarką i lutownicą.

Grupy z poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w czasie wykonywania zadań na każdym stanowisku. Najlepsi otrzymali dyplomy i drobne nagrody.