Dzień Pluszowego Misia

Klasy I – III obchodziły w piątek i poniedziałek Dzień Pluszowego Misia. To wesołe święto istnieje od 2002 roku. Co roku obchodzimy je również w naszej szkole. Z tej okazji w klasach młodszych odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej promujące pluszowe misie, książki o misiach znanych i lubianych, misie filmowe. Uczniowie poznali historię misia Wojtka, który z armią generała Andersa przeszedł szlak bojowy. Jego historia opisana została w książce “Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego.

Uczniowie poznali, bądź przypomnieli sobie historię święta oglądając prezentację, znane i te mniej znane misie z bajek. Malowali misie, wykonali pracę przestrzenną, układali puzzle z Kubusia Puchatka, wspaniale poradzili sobie z zagadkami interaktywnymi  na wordwallu, słuchali piosenek z bajek. Każda klasa otrzymała Dyplom Przyjaciół Pluszowego Misia.