Dzień techniki

Dzień 27 października w naszej szkole będzie – Dniem Techniki. Tego dnia wykorzystując zakupiony sprzęt w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie będą poznawali ciekawe prace techniczne. Od zajęć z laboratorium chemicznym poprzez ekonomię i robotykę do zajęć związanych w podstawowymi pracami technicznymi w domu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wielu zaproszonych gości każdy uczeń będzie mógł się sprawdzić w szerokiej gamie działań technicznych. Będzie przygotowane pięć stanowisk:

1. Moc eksperymentu – Chemia ma tę moc – tu uczniowie będą obserwowali doświadczenia chemiczne pokazujące znane uczniom zjawiska.
  2. Technika w służbie bankowości – na tym stanowisku uczniowie będą poznawali elementy działalności banku, będą realizowali zadania związane z ekonomią.
  3. Fotografia i film – tutaj poznamy podstawy fotografii: kompozycja, kadrowanie, światło.
  4. Roboty i druk 3D – tu uczniowie będą rywalizować w programowaniu robotów a także obserwować wydruk na drukarce 3D.
  5. Zajęcia praktyczno – techniczne – na tym punkcie uczniowie wykonają kilka zadań związanych z pracami domowymi m.in. wbijanie gwoździa, posługiwanie się wkrętarką i lutownicą.

Grupy z poszczególnych klas będą rywalizowały ze sobą w czasie wykonywania zadań na każdym stanowisku. Najlepsi otrzymają dyplomy i drobne nagrody.