Edukacja ekonomiczna z SKO

31 marca klasa VIIIb uczestniczyła, w ramach SKO,  w ciekawych zajęciach ekonomicznych rozwijających wiedzę na tematy ekonomiczno – gospodarcze, tak ważne we współczesnym świecie i w sytuacji w jakiej znajduje się obecnie świat. Przypomnieli sobie jakie funkcje pełni pieniądz. Dowiedzieli się czym jest inflacja i deflacja, jaki poziom inflacji jest najbardziej optymalny dla gospodarki. Jakie są formy oszczędzania pieniędzy i inwestowania, co przynosi większy zysk, ale wiąże się też z większym ryzykiem. Jak wygląda oprocentowanie naszych oszczędności, czym jest procent składany. Są to niezwykle istotne wiadomości dla uczniów kończących edukację w szkole podstawowej, przed którymi stoją nowe wyzwania.

Zajęcia online poprowadziła  nasza absolwentka Małgorzata Fic, magister Erasmus Mundus Joint Master Degree QEM entitled „Models and Methods of Quantitative Economics”, obecnie stypendystka Marie Skłodowska Curie Early Career Research Fellow, doktorantka instytutu: Max Planck Institute for Evolutionary Biology.