Zajęcia literackie 7c we współpracy z kolektywem Kick-Off workshop & galerii ESKAEM

Jakiś czas temu biblioteka miejska otrzymała zaproszenie do współpracy z kolektywem Kick-Off, działającym w Gdańsku przy galerii ESKAEM, funkcjonującej w ramach projektu Gdańskie Otwarte Pracownie. KICK-OFF to inicjatywa powołana do życia przez dwuosobowy kolektyw, Zuzę Gadomska i Marka Rogalę (łebianina).  KICK-OFF to cykliczne wydarzenie, które ma pozwolić bardzo młodym twórcom wyjść ze swoją działalnością do szerszego grona odbiorców. Inicjatorzy chcą wykorzystać wystawowe doświadczenia i pomóc innym zacząć prezentować swoją twórczość publiczności. Jednym z nadchodzących wydarzeń jest wystawa Tatiany Guszcziny, która zajmuje się tworzeniem ilustracji akwarelowych. Wymarzonym kierunkiem rozwoju Tatiany jest praca przy ilustrowaniu tekstów literackich dla dzieci i jej wystawa będzie tego doskonałym wyrazem. Wraz z biblioteką szkolną oraz Panią Malwiną Szuster – polonistką, zaprosiliśmy uczniów klasy 7c do stworzenia historii w oparciu o dwie ilustracje akwarelowe Pani Tatiany Guszcziny. Powstały bardzo ciekawe prace, swoją historię w oparciu o jedną z akwareli stworzyła również uczennica klasy IV Zuzanna Cienka. Efekty pracy zostały przesłane do organizatorów tego wydarzenia. Organizatorzy będą nas informować o organizacji wystawy. Serdecznie dziękujemy twórcom Kick-Off czyli Zuzannie Gadomskiej & Markowi Rogali oraz Tatianie Guszczinie za zaproszenie do współpracy!