Tydzień matematyki 2022

Kolejna edycja tygodnia matematyki za nami. Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaangażowanie w konkursy matematyczne.

W poniedziałek, 14 marca ciasta, które dotarły do szkoły w ramach konkursu “PI-szne ciasto”  zostały rozprowadzone w kawiarence przez Samorząd Uczniowski i SKO, a zebrane fundusze przekazane na budowę Stacjonarnego Hospicjum w naszym powiecie.

We wtorek, 15 marca odbył się Turniej Ekonomiczno – Sportowy dla klas V – VII. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami ekonomicznymi związanymi z obliczeniami pieniężnymi, zagadkami z zakresu bankowości. Na zakończenie klasy otrzymały słodki upominek oraz jabłka  ufundowane przez SKO oraz  Radę Rodziców.

W czwartek 17 marca  uczniowie zmierzyli się z pytaniami w Turnieju 1 z 10. Pytania turniejowe były ciekawe i urozmaicone.  Zmagania były bardzo zacięte, a wygrali je:

poziom klas VII:

miejsce I – Kajetan Kroczak 7b

miejsce II – Melania Dźwiniel 7c

miejsce III – Wiktoria Kaniewska 7a

poziom klas VIII

miejsce I – Ignacy Więckowski 8b

miejsce II – Jerzy Ruszewski 8b

miejsce III – Maria Bieniek 8b

Oczywiście odbył się też  szkolny konkurs o tytuł Mistrza Sudoku, w którym  wzięło udział 46 uczniów klas I – VIII. Zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku 2022 wywalczyła Alicja Lechończak z klasy Va.

W czwartek uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

W piątek klasa IVa miała warsztaty nawigacyjne podczas których uczniowie nanosili obiekt na mapę i odczytywali jego położenie.

Odbył się szereg różnorodnych konkursów, w którym wzięło udział wielu uczniów szkoły: PI-szne ciasto, praca przestrzenna, rebus, konkurs fotograficzny.

Za wspaniałe nagrody dziękujemy pracownikom  PKO BP współpracującym ze szkołą w ramach SKO.

Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów gratulujemy osiągnięć, natomiast członkom jury dziękujemy za owocną pracę. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Kolejny Tydzień matematyki już za rok