Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty, obchodzone jako DEN od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława II Augusta. Zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14.10.1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole uczciliśmy ten dzień apelem, podczas którego wystąpił dyrektor szkoły, zaproszeni goście. Uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy brawurowo przedstawili część artystyczną. Wystąpił chór szkolny Fa-La -Re, pani Bożena Świętek otrzymała Złotą Odznakę z Wieńcem Laurowym za działalność społeczną i zasługi dla Związku Chórów i Orkiestr.