Uroczystości w Krępie Kaszubskiej

Co roku w ostatnią niedzielę września na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbywa się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca ofiary Marszu Śmierci, czyli pieszej ewakuacji więźniów z obozu koncentracyjnego w Sztutowie (niem. KL Stutthof), rozpoczętej 25 stycznia 1945 roku.

W tym roku uroczystości odbyły się 26 września. Na początku wprowadzono na cmentarz kompanię honorową I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku oraz poczty sztandarowe.  Po Mszy Św. zgromadzeni wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof z Garczegorza. Następnym punktem uroczystości był apel poległych przygotowany przez żołnierzy I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku oraz oddanie salwy honorowej. W dalszej części delegacje złożyły wieńce i wiązanki.  W uroczystości tradycyjnie uczestniczyła również delegacja naszej szkoły.