VI POMORSKI KONKURS O TYTUŁ MISTRZA NAWIGACJI

W środę, 19 maja w Słupsku odbył się Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji. Uczestnicy Konkursu ze szkół podstawowych z Gdyni, Gdańska, Wejherowa, Słupska, Bierkowa, Łeby, Kobylnicy, Ustki, Leźna i Szemudu zmierzyli się z zadaniem nawigacyjnym na mapach morskich.

Naszą szkołę reprezentowali, wyłonieni w szkolnym etapie konkursu – Konrad Gumienny, Paweł Kondratowicz, Damian Penkowski z opiekunem p. Magdaleną Dominiak-Marzec.

Potyczki nawigacyjne odbyły się jednocześnie w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni.

Jak podkreślił kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski– pomysłodawca i inicjator Konkursu – tegoroczne przygotowania wymagały zarówno od uczniów, nauczycieli, jak i organizatorów turnieju nawigacyjnego znacznie więcej wysiłku i zaangażowania niż w latach ubiegłych. Zdalnie prowadzone w ramach przygotowań konkursowych warsztaty nawigacyjne dla każdej ze stron były poważnym wyzwaniem.

Wyniki VI Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji poznamy podczas Gali Finałowej, której termin jest jeszcze ustalany.

Organizatorami Konkursu są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Subventum” w Słupsku, Pomorski Związek Żeglarski i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a partnerami Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej oraz Żeglarski.info Portal Informacyjny.