Komunikat Dyrektora szkoły z dnia 18.03.2021

Na podstawie projektu Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Od dnia 22.03.2021 do 8.04.2021 z możliwością dalszego przedłużenia organizacja zajęć w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie przebiegać będzie w sposób następujący::

1. Oddziały przedszkolne – praca na dotychczasowych zasadach
    przerwa świąteczna od dnia 1.04.2021 do dnia 6.04.2021
    2. Klasy I-III – przejście wszystkich klas w tryb pracy zdalnej.
    Nauczyciele – zajęcia prowadzone w domu, dopuszcza się możliwość prowadzenia lekcji ze szkoły w przypadku trudnych warunków w domu / np: słaby internet /.
    Uczniowie z orzeczeniem – dopuszcza się warunkowo udział uczniów do zajęć w warunkach szkolnych pod opieką wyznaczonych nauczycieli wspomagających. W przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nauczyciela wspomagającego / np: kwarantanna, izolacja, choroba / uczeń realizuje zajęcia w trybie zdalnym.
    3. Klasy IV-VIII – praca na dotychczasowych zajęciach w trybie zdalnym.
    4. Nauczyciele nielekcyjni – pełnią dyżur w wyznaczonych godzinach na terenie szkoły i pozostają do dyspozycji dyrektora/wicedyrektora szkoły. Dopuszcza się możliwość organizowania indywidualnych konsultacji pedagogicznych, logopedycznych i psychologicznych na terenie szkoły.
    5. Biblioteka – organizacja pracy na dotychczasowych zasadach. Wypożyczenia lektur i książek odbywa się po uprzednim zgłoszeniu online ilona.jablkowska@leba.edu.pl
    6. Świetlica – na zasadach określonych w rozporządzeniu MEN ( zapis poznamy dopiero po publikacji rozporządzenia )
    7. Obiady – posiłki będą wydawane wyłącznie dla dzieci z OP
    8. Przerwa Świąteczna  od dnia 1.04.2021 do dnia 6.04.2021.
    9. Wprowadzone Komunikatem z dnia 16.03.2021r. dyrektora szkoły rozwiązania organizacyjne w klasach I-III pozostają aktualne wyłącznie w dniu 19.03.2021r.
    10.Wypożyczenie sprzętu komputerowego dla uczniów wymagających wsparcia odbywać się będą na dotychczasowych zasadach w dniu 19.03.2021r. przez sekretariat szkoły.

Z poważaniem:
    Maciej Barański