Tydzień wróżb i czarów

Noc z 29 na 30 listopada to wigilia dnia św. Andrzeja, od którego zresztą wzięła się nazwa tego wieczoru. Według dawnych wierzeń nocy tej zawsze towarzyszyła tajemnicza aura, a wróżby, szczególnie te dotyczące przyjaźni i miłości miały moc.

W naszej szkole Uczniowski Samorząd Szkolny i członkowie SKO nie zapomnieli o andrzejkowej magii. Od środy do piątku przedstawiciele samorządu przeprowadzili liczne zabawy i wróżby w przedszkolu i klasach I – III, które miały ukazać co czeka ich młodszych kolegów w przyszłości. Na każdego czekał słodki upominek.

W czwartek po południu, odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV – VI, podczas której, uczniowie mogli  wywróżyć sobie w Komnacie Tajemnych Wróżb, co szykuje dla nich los. W trakcie tańców  brali udział w licznych zabawach tanecznych z niespodzianką. W kawiarence czekały na nich pyszności.