Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie, bajeczki  zarówno te czytane, jak i oglądane, towarzyszą każdemu od dzieciństwa, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

W tym dniu w naszej szkolnej bibliotece zła czarownica Bambaryca narobiła zamieszania, rzucając czar na bajkowe postacie, które nie mogły odnaleźć swoich książek. Żeby odczarować zaklęcie uczniowie klas młodszych musieli rozwiązać arcytrudne zagadki  i rysunkowe rebusy, a także rozpoznać tytuły książek, po krótkich fragmentach. Wszyscy spisali się na medal, dzięki nim bajkowe postacie powróciły do swoich książek, spokój zapanował na bibliotecznych półkach. Nasi uczniowie doskonale znają bohaterów bajek, zarówno tych czytanych , jak i oglądanych.