Chłopcy z placu broni – zaczarowany świat teatru

W środę, 19 grudnia, klasy piąte obejrzały na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku musical „Chłopcy z Placu Broni”. Musical przygotowało Stowarzyszenie Teatralne Ingenium. Wspaniały spektakl, w wykonaniu młodych aktorów przeniósł nas w świat opowieści Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, którą znamy z lektury szkolnej została wzbogacona o dynamiczną choreografię, muzykę oraz wokale młodych artystów Stowarzyszenia, którzy z oddaniem przenoszą widza do Budapesztu, gdzie u schyłku XIX wieku rozgrywa się ta piękna historia. Spektakl wywołał w młodych widzach wzruszenie, na długo pozostanie w pamięci.