Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to zostało utworzone w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu urodzili się lub zmarli wybitni pisarze, tacy jak: Miguel de Cervantes, William Szekspir czy Vladimir Nabokov. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Biblioteka miejska wspólnie z biblioteką szkolną przygotowała dla uczniów naszej szkoły wiele niespodzianek. Były gry i zabawy z książką, bajkowe zagadki, czytanie bajek przez wolontariuszy oraz happening uliczny “Książka jak chleb”. Uczniowie obdarowali mieszkańców książkami i bułkami – rybkami oraz na podstawie ulicznej sondy przygotowali listę najpopularniejszych wśród łebian książek.