Powiatowe Targi Edukacyjne

21 marca 2018 r. uczniowie klas trzecich odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne w Lęborku. Zaczęliśmy od PCE – “Budowlanki”, następnie odwiedzając LO nr 1 i 2, ZSMI – “Mechanik” i ZSGŻiA – “Rolniczak”. W każdej szkole byliśmy ok. 50 minut, oglądaliśmy prezentacje multimedialne, bazę lokalową i dydaktyczną. Największe wrażenie wywarły dwie szkoły “Rolniczak” i “Budowlanka”, gdzie braliśmy czynny udział w konkursach, pokazach i degustacji. Licea zaprezentowały nam profile i możliwości kształcenia się na wybranych kierunkach studiów, zaś “Mechanik” działy robotyki i elektryki. Ogólnie byliśmy pod wielkim wrażeniem przygotowania szkół od strony promocyjnej.

Przed trzecioklasistami wkrótce egzamin i ogromna praca do spełnienia marzeń. Życzymy powodzenia…

tekst: E. Bas i M. Kietlińska-Antoniewicz