CZY ZNASZ PRZYRODĘ SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO?

19 marca br. odbyły się eliminacje do konkursu przyrodniczego ,,Ochrona przyrody w  Słowińskim Parku Narodowym i Nadleśnictwie Lębork”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. W szkolnych zmaganiach uczestniczyło 20. uczniów z klas VII, II i III gimnazjum. Uczniowie  musieli rozwiązać test składający się z 20 zadań. Należało wykazać się znajomością zagadnień związanych z przestrzenią geograficzną Słowińskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Lębork oraz florą i fauną tych obszarów.

Wyniki konkursu;

I miejsce      Wojciech Piasecki – klasa II a

II miejsce      Wiktoria Bieniek – klasa III a

III miejsce    Oliwier Halena – klasa III a i Filip Peta – klasa II a

Wiktoria i Wojtek będą reprezentowali naszą szkołę podczas finału tego konkursu, który odbędzie się 9 kwietnia w GOKiS w Wicku. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Koordynator –  Wioletta Nowakowska