WIECZÓR ANDRZEJKOWY

W ostatnim tygodniu listopada w naszej szkole odbył się wieczór andrzejkowy. Już od wielu lat tradycją jest organizowanie dyskoteki, podczas której Samorząd Uczniowski przygotowuje wróżby.

Przedstawiciele najstarszych klas w szkole wcielili się w role wróżek i wróżbitów, przepowiadających przyszłość wszystkim tym, którzy byli jej ciekawi. W tym roku można było między innymi zasięgnąć rady u wróżki, która wyczytywała informacje z kryształowej kuli lub wylosować imię swojej drugiej połówki, przebijając serce z imionami. Popularne lanie wosku zostało wzbogacone o interesujące interpretacje wróżek w wykonaniu Alicji Gieryk i Laury Kormańskiej. Wiele uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników zabawy wywoływało losowanie zawodów, czyli „Kim będę?”. Choć wszyscy traktowali wróżby z lekkim przymrużeniem oka, magiczny korytarz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a zwłaszcza wróżba z kubeczkami przyszłości. Wybranie kubeczka z monetą symbolizowało bogactwo, krzyżyk – życie zakonne, pierścionek –  małżeństwo, a pusty kubek – brak zmian w życiu uczuciowym.

Szkolne  atrakcje rozbawiły nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.

tekst Ewelina Bas, Dorota Lechończak i Marzena Kietlińska-Antoniewicz