PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z GWO

W dniach od 11 – 13 grudnia uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. Gimnazjaliści w pierwszej kolejności sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, drugiego dnia  rozwiązywali zadania z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a w ostatnim dniu z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Niewątpliwie przeprowadzenie próbnego testu w odpowiednim czasie znacząco wpływa na wynik właściwego egzaminu, gdyż mobilizuje uczniów do nauki, pokazuje słabe i mocne strony, przyzwyczaja do formuły egzaminu, a także pomaga w porę nadrobić zaległości.

Właściwe testy gimnazjalne odbędą się w kwietniu 2018 roku. Za wszystkich trzymamy kciuki, bo dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym to przepustka do szkoły średniej.

tekst Julia Piotrowska i Paula Jakubowska

E. Bas, M. Kietlińska-Antoniewicz, W. Baniak