My z niego wszyscy – DZIEŃ PATRONA

Chleb
który żywi i zachwyca,
który się w krew narodu zamienia,
poezja Mickiewicza
(Tadeusz Różewicz, Chleb)

W grudniu zgodnie z tradycją szkoły obchodzimy Dzień Patrona Szkoły – ADAMA MICKIEWICZA.
Obchody rozpoczęliśmy od warsztatów przybliżających postać oraz twórczość naszego wieszcza narodowego. Klasy IV – VI brały w nich udział w szkolnej bibliotece. Obejrzały prezentację, wysłuchały ciekawostek z życia poety, posłuchały utworów mistrza. Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli wykazać się logicznym myśleniem i umiejętnością koncentracji rozwiązując krzyżówki i uzupełniając tekst Inwokacji. Od początku grudnia można było obejrzeć wystawki i gazetki przybliżające postać patrona szkoły.

W czwartek, 21 grudnia odbył sie apel upamiętniający patrona przygotowany przez uczniów klas szóstych. Zaprezentowali fragmenty utworów i ciekawostki z życia Mickiewicza oraz czasów w których żył. Wystąpił chór szkolny Fa-La-Re oraz laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego “Poezje Adama Mickiewicza”
I miejsce – Amelia Grochała
II miejsce – Zuzanna Gocalińska
III miejsce – Julia Niżniowska
Wyróżnienia – Kornelia Lis, Maria Bieniek, Liliana Łakowicz

Jak zawsze ukazało sie specjalne wydanie szkolnej gazetki “ŻACZEK” poświęcone naszemu patronowi.
Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły, upamiętniające zarówno postać naszego wieszcza, jak i historię szkoły.