Uroczystości w Krępie Kaszubskiej

W niedzielę 24 września Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę, na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej, w uroczystości patriotyczno – religijnej, podczas której uczczono pamięć pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Odbyła się Msza św. w intencji ofiar Marszu Śmierci, wystąpiła orkiestra dęta „Ziemi Lęborskiej”, uczniowie ze szkoły w Garczegorzu przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny. Odbył się apel poległych przygotowany przez żołnierzy I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku oraz oddanie salwy honorowej. Podczas uroczystości głos zabrał 92-letni Stefan Lewandowski – były więzień obozu Stutthof – dziękując za organizację wydarzenia, a przede wszystkim za pamięć.