XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

W dniach 21-22 kwietnia odbył się, w Wejherowie, XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. Chórzyści podczas swoich występów walczyli o statuetkę Złocistego Żagla. Otwarcie festiwalu  nastąpiło w piątek 21 kwietnia o godz. 18 na rynku w Wejherowie.
W sobotę 22 kwietnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia rozpoczęły się przesłuchania konkursowe. Podczas festiwalu zaprezentowało się 18 chórów z całej Polski, w tym także najmłodszy z uczestników – chór dziecięcy Fa-La-Re. Nasze chórzystki zaśpiewały „Rozkołysz pieśnią świat”, „Piosenkę o Łebie” oraz pieśni kaszubskie „Kochano zemia”,  „Me od młerza”, „Kukułka”. Chór zdobył Brązowy Dyplom XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. Uroczysta gala wręczenia nagród nastąpiła tego samego dnia wieczorem w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.