Spektakle profilaktyczne

W poniedziałek, 27 marca klasy I – III oraz oddziały przedszkolne obejrzały spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa pt. “Świat według Reksia”. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie zjawiskom agresji oraz właściwego stosunku do zwierząt i odpowiedniej opieki nad nimi. Aktorzy poprzez zabawne sytuacje z życia codziennego pokazywali jak ważną umiejętnością jest sposób odnoszenia się do innych oraz używanie tzw. “magicznych słów”: proszę, przepraszam, dziękuję.

Klasy IV – VI obejrzały sztukę “Twoje nowe jutro”. Sztuka poruszała problem ucieczki z domu nastolatki, która w szkole była wyśmiewana przez kolegów. Widzowie dowiedzieli się, że z problemami należy się zmierzyć, a nie przed nimi uciekać. Sztuka uczy tolerancji, życzliwości, umiejętności ochrony własnej indywidualności i radzenia sobie z presją otoczenia.