IV edycja “Jestem łebski”

Za nami trzy pierwsze spotkania łebskich, czyli jedenastki piątoklasistów, którzy z energią i zaangażowaniem wzięli udział w czwartej edycji projektu „Jestem łebski” w Bibliotece Miejskiej. Na pierwszych zajęciach, które odbyły się jeszcze w październiku, uczniowie musieli napisać krótką wypowiedź na swój temat. Jednak głównym zadaniem na tym spotkaniu było stworzenie przez naszych uczniów hymnu łebskich. Zostali oni podzieleni na dwie grupy. Każda drużyna miała ułożyć jedną zwrotkę tekstu. I tak pierwszego dnia powstał Hymn Łebskich!
Hymn Łebskich znajduje się na stronie www.jestemlebski.pl
Kolejne zajęcia (9 oraz 23 listopada) koncentrowały się wokół stworzenia kalendarza na 2017 rok. Uczniowie na początku zastanawiali się, jakie miejsca w Łebie można by uznać za tajemnicze, aby znalazły się one na kartach kalendarza. Każdy uczeń wykona ilustrację z jednym z takich miejsc. Podczas zajęć, które odbyły się 9 listopada, uczniowie rywalizowali również w grze „Znaj Znak”, która sprawdzała znajomość pojęć, postaci oraz dat związanych z najnowszą historią Polski. Zajęcia te odbyły się przecież dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości.