Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja międzynarodowa, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 120 uczniów  i 2 osoby dorosłe.  Wszyscy zdający uzyskali tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Ponadto uczniowie klas IV – VI brali udział w grze „Mnożenie GO!”. Ich zadaniem było znalezienie ukrytych na terenie szkoły kartek z tabliczką mnożenia. Ukryte przykłady należało poprawnie rozwiązać i zapisać na specjalnych kartach. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Uczniowie klas VI na zajęciach wychowania fizycznego rywalizowali w konkurencjach sportowo – matematycznych „Piłkarz matematyk” oraz „Królowa skakanki”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.