Ja czytam!

Ja czytam! to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych (DKE). Projekt szturmem zdobywa serca nauczycieli i uczniów. Już dziś uczestniczą w niej tysiące nauczycieli i dziesiątki tysięcy uczniów ze wszystkich poziomów edukacji.  Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży znalazło się wśród priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ja czytam! doskonale wpisuje się w wyznaczony przez MEN kierunek. Pozwala realizować zadania konieczne w sposób nieschematyczny, ciekawy i twórczy.

Również w naszej szkole zaczęliśmy organizację DKE. We wtorek, 3 listopada  ponad dwadzieścioro uczniów z klas IV-VI uczestniczyło w pierwszym spotkaniu i w miłej atmosferze, przy herbatce, dyskutowało na temat stawiania sobie i innym granic. Dlaczego warto je stawiać, w jakich sytuacjach? Kiedy natomiast należy przekraczać granice? Rozważania zainspirowane były opowiadaniem Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt. “Trzy obrotne świnki”. Mamy nadzieję, że spotkania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego na stałe wpiszą się w kalendarz szkolny, a uczniowie chętnie i aktywnie będą w nich uczestniczyć.