“Zagłada Starej Łeby”

12 września, uczniowie klasy IIIa i IIIb mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach. Najpierw pani Beata Czaja przypomniała treść legendy “Zagłada Starej Łeby”, a następnie dzieci próbowały dopisać jej ciąg dalszy. Potem uczniowie obejrzeli animacje filmowe przygotowane przez studentów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie i UMCS w Lublinie oraz filmy mówiących o tym, jakie materiały można wykorzystać przygotowując animacje filmowe (rośliny, kamienie, przyprawy, piasek, papier, itp.) na konkurs  “Zasypane Miasto”. Następnie pod kierunkiem dr Joanny Polak zaczęły przygotowywać animacje filmowe. Z dostępnych materiałów: guzików, wstążek, torebek papierowych, wycinanek, sznurków  uczniowie przygotowywali rekwizyty. Rekwizyty te były układane  i przesuwane na czarnym papierze. W tym czasie zamontowany aparat fotograficzny wykonywał zdjęcia, które ukazywały się na laptopie. Filmiki montowała pani Polak. Ona też dobrała podkłady muzyczne.

Materiał filmowy, który powstał podczas warsztatów był pokazany w niedzielę, podczas prezentacji filmików studentów w Miejskiej Bibliotece w Łebie.