“Matematyka z przyrodą”

W sobotę 17.05.2014 odbył się finał Wojewódzkiego konkursu uczniów klas piątych “Matematyka z przyrodą”. W konkursie wystartowało 68 drużyn z województwa pomorskiego. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych oraz rejonowych do finału zakwalifikowało się 27 drużyn, 15 z Trójmiasta i 12 drużyn spoza Trójmiasta. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Katarzyna Baniak, Julia Itrich oraz Jakub Kuleta. Drużyny miały do rozwiązania 10 zadań z matematyki i przyrody, na rozwiązanie których było 4, 5 lub 6 minut. Nasza drużyna zajęła w konkursie bardzo dobre 6 miejsce. Konkurs odbywał się pod Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
Gratulacje dla uczniów oraz opiekuna Pani Jolanty Fic.