Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy

Po raz drugi zakwalifikowaliśmy się do projektu  „Pomorskie – dobry kurs na edukację”. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską” pod hasłem – „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”. W ramach zajęć uczniowie poznają tematykę morską i żeglarską, którą później będą mieli okazję zaprezentować w ciekawy sposób oraz wykorzystać na wodzie w zajęciach praktycznych. Uczniowie klas piątych naszej szkoły  w ramach tego projektu  wzięli udział w pikniku edukacyjno–żeglarskim  w Łebuni. Gościem pikniku był Pan Mateusz Kusznierewicz  który  z pasją opowiadał o żeglarstwie, swoich najważniejszych osiągnięciach sportowych i zachęcał uczniów do uprawiania tego sportu. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć z bliska łódkę klasy Optymist, poznać zasady etykiety żeglarskiej, zobaczyć podstawowe techniki ratownicze oraz uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie odbyło się w żeglarskiej atmosferze przy wspólnym śpiewaniu szant.